Plzeňsko
Share
Tweet

Archive: Granhoj Dans (DK):

Address

1 / < >

Aline Not Alone
Granhoj Dans (DK)

Režie: Palle Granhoj
Interpreti: Aline Sanchez Rodriguez, Thierry Boisdon, Simon Busk
Texty: Nicolás Guillén, Aline Sanchez Rodriguez
Hudba: tradiční kubánské písně (živě)
Délka: approx. 50 min.

"Existují lidé, kteří nedokáží zakrýt své vnitřní světlo, pozitivní energii. Přežívají v džungli moderního světa bez ochranného brnění. Aline Not Alone představuje takovýto vzácný lidský druh."

Životní peripetie kubánské tanečnice Aline Sanchez Rodriguez inspirovaly známého dánského choreografa Palle Granhoje, aby svou sérii "performance portraits" rozšířil o její příběh. V kulisách a atmosféře komunistické Havany strávila Aline část svého života. Frustraci vystřídalo v průběh let naplnění a temperamentní charismatická Kubánka vypráví o své zkušenosti a životní filozofii v taneční poetické life story za doprovodu kytary a zpěvu ... s humorem, nadhledem, dojemně i provokativně.

Palle Granhoj (DK) působil od roku 1986 jako profesionální tanečník a v roce 1990 vytvořil svůj choreografický debut Torzo. Ve stejném roce založil Taneční divadlo Palleho Granh?je, z nějž se záhy stal soubor Granh?j Dans. Palle je dodnes jeho uměleckým ředitelem. Hlavním nástrojem jeho tvůrčí práce je obstrukční technika - její podstatou je vytváření překážek běžnému pohybu těla. Tím se postupně odkrývají vnitřní vrstvy osobnosti a vrhá světlo na podstatu lidské bytosti. Palle na jevišti nechce vidět tanečníky nebo choreografii, ale skutečné muže a ženy, tak opravdové, živé a složité, jak jen mohou být. Během své kariéry se odklonil od abstraktní tvorby ke konkrétním, často intimním osobním příběhům, jejichž naléhavost se zakládá na skutečných životních příbězích. Jeho unikátní tvůrčí přístup a různorodost typická pro jeho tvorbu jej vynesly do popředí mezinárodní taneční scény. Soubor byl v České republice poprvé představen na TANCI PRAHA v roce 1999 a od té doby se sem rád za značného diváckého zájmu vrací.